Nissan už nabízí elektrický model Leaf dokonce už ve druhé generaci. Kromě něho má ještě užitkový vůz e-NV 200. S vývojem dalšího typu elektromobilu si ale dával na čas...

Může to znít jako pohádka, ale vynález britského vědce, který určitou dobu působil také jako důstojník britského námořnictva sloužící na jaderné ponorce, může zcela zvrátit současné pojetí elektromobility.

Dvě verze bateriového paketu se budou od příštího roku montovat do elektrických verzí dodávek Peugeot Expert, Citroën Jumpy a Opel Vivaro.

Ford již začíná nabízet své nejprodávanější dodávky také ve variantě plug-in hybrid. Díky přítomnosti lithium-iontového akumulátoru pod podlahou, který má kapacitu 13,6 kWh zvládnou ujet bez produkování emisí až 56 kilometrů.

Do oblíbeného SUV XC40 technici Volva společně se svými čínskými partnery zabudovali elektrický pohon. Pod sedačkami se nachází baterie s kapacitou 78 kWh, z nichž využitelných je 75. To postačí na dojezd přes 400 kilometrů. Přesná hodnota ještě známa není.

Malá dodávka Morris J-Type s nezaměnitelným tvarem přídě se vyráběla ve Velké Británii od roku 1949 do počátku šedesátých let minulého století. Nyní byly odtajněny plány na produkci novodobého ideového nástupce.

Dvě a půl miliardy Liber (více než 70 milionů korun), které vynaložil miliardář James Dyson - vynálezce bezsáčkového vysavače - na projekt vlastního elektromobilu, přijdou nejspíše vniveč.

Peugeot věnoval nové generaci svého tradičního městského modelu 208 velkou péči. Jednak mu přidělil velmi atraktivní design a jednak se velmi vylepšila kvalita použitých materiálů v interiéru.

V jižní Francii se začal testovat prototyp elektrického závodního offroadu, který by mohl předznamenat plánovaný šampionát podobných vozů. Za projektem totiž stojí zakladatel seriálu Formule E Alejandro Agag.

Prvním modelem značky Opel na českém trhu, v němž si budou moci uživatelé vyzkoušet jízdu čistě na elektřinu, se stane nová generace modelu Corsa.