Na konci července se chystá premiéra úplně nová značky automobilů. Překvapivě to bude v Polsku, kde se spojilo několik energetických firem a se státem, který bude mít v  projektu většinu, vyvinuly novou značku elektromobilů.

Na podzim letošního roku začne Renault v Česku přijímat objednávky rovnou na hybridní modely – Captur, Mégane a Clio. Poslední je full hybrid, ostatní dva plug-in hybridy.

Desátá generace kompaktních hatchbacků Citroën C4 se objeví na trhu ve 2. polovině roku 2020, už dnes jsou ale známé první podrobnosti. Výrobce klade důraz na elektrickou verzi.

Po 116 letech se ve Cvikově přestaly vyrábět auta se spalovacím motorem. Tradiční továrna Volkswagenu, kde se v poslední době montovaly hlavně vozy Golf, přešla plně na výrobu elektromobilů.

Opel představil novou generaci modelu Mokka. Radikálně mění usedlý vzhled současných vozů značky. Dostane také digitální displej a především elektromotor o výkonu 100 kW známý z dalších modelů koncernu PSA.

Volkswagen představil nový  Arteon. Kromě řady modernizací spojených s faceliftem současně uvedl i druhou karosářskou verzi – Arteon Shooting Brake. Jedním z pohonů bude plug-in hybrid.

Opel představil vzhled nové generace svého malého městského SUV Mokka. Jako první plně elektrickou verzi s označením Mokka-e.

Automobilka Jaguar zveřejnila informace o modernizované verzi svého plně elektrického modelu I-Pace. Ten sice posbíral množství ocenění, ale jeho prodeje zatím tak skvělé nejsou.

Mnohá elektrická auta vydávají při nízkých rychlostech kvůli varování chodců různé typy zvuků. Obvykle více či méně futuristické. Plug-in hybridní modely české značky Škoda ovšem i při jízdě na elektřinu znějí, jako kdyby byl v činnosti spalovací motor. Zatím se to týká Superbu iV a brzy také Octavie iV.

Dokonce i na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972 se sportovci mohli svézt v elektrickém autobusu, který vyrobila firma MAN.