Informace hned o dvou zajímavých malých městských automobilech se v minulých dnech objevily v médiích. Poutavější fotografie má projekt Microlino, ovšem zajímavější technické informace se zase týkají vozu Sion.

Energetický gigant ČEZ se v tiskové zprávě pochlubil, že jeho vozový park obohatila pětice nových elektromobilů. Jedná se o model Hyundai Ioniq Electric a firma auta pořídila s využitím dotačního programu pro nízkouhlíkové technologie.

BMW zveřejnilo aktuální čísla o svých prodejních úspěších. Vyplývá z nich, že dosažení stanoveného ročního cíle 140 000 prodaných vozů s elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem je reálné.

Porsche už pro svůj chystaný Taycan nabíječky s výkonem 350 kW, na této úrovni se však vývoj nezastavil. Nyní jsou tu informace o novém počinu australské firmy Tritium.

Volvo je v současnosti nepochybně špičkou v oblasti exteriérového i interiérového designu svých automobilů. Není tedy divu, že o jeho experty usilují konkurenční značky. 

Koncern Volkswagen musí na základě rozhodnutí německého Spolkového úřadu pro motorovou dopravu (KBA) stáhnout do servisů 124 tisíc svých elektrických a hybridních modelů kvůli jedovatému kadmiu v nabíječkách.

Zhruba 130 kilometrů, což je třicet procent z celkového dojezdu Audi e-tron, získá tento vůz díky propracovanému systému rekuperace.

Rychlonabíjecích stojanů s konektorem CHAdeMO je sice v Evropě stále ještě více, standard CCS však je rychle dohání. Nyní už vůz s touto zásuvkou dobijete na více než 5000 místech.

Současná generace elektromobilů má stále ještě řadu parametrů, které je v porovnání s vozy s klasickými spalovacími motory poněkud hendikepují. Jedním z nich je velikost zavazadlového prostoru.

Registrace nových elektromobilů v Česku již během prvních sedmi měsíců roku překonaly celkový výsledek loňského roku. Rekordní byl i samotný červenec.