Z logistického centra společnosti DFDS do přístavu v Göteborgu a opačným směrem začalo několik tahačů Volvo převážet kontejnery se zbožím. Zajímavostí je, že je pohání elektřina a ke svému provozu nepotřebují řidiče.

Faktická hlava automobilky Tesla - Elon Musk - musela opět na setkání s akcionáři korigovat plány na uvádění nových modelů. 

Honda postupně uvolňuje další informace o svém prvním sériově vyráběném elektromobilu. Honda e se začne na vybraných trzích prodávat již na konci roku.

V Německu se již začíná prodávat modernizovaná verze elektromobilu Hyundai Ioniq Electric. Cena se u vozu s vylepšenými parametry zvýšila o 1600 eur. Dříve se prodával za 33 300, nyní je v ceníku údaj 34 900 Euro.

Automobilka Mitsubishi dosud stále nabízí svůj elektrický miniautomobil s označením i-MiEV. Svého času byl technicky identický automobil k dostání také v autosalonech značek Citroën a Peugeot. Nesly označení Citroën C-Zero a Peugeot iOn.

Prý tak snadné, jako je dobíjení chytrých mobilních telefonů, má být v blízké budoucnosti doplňování elektrické energie do baterií elektromobilů. Tvrdí to představitelé koncernu Volkswagen, kteří představili svůj nový plán.

Největší asijská automobilka Toyota roky tvrdila, že bateriové elektromobily nejsou pro ni zajímavé. Ke snižování emisí měla podle ní vést cesta přes klasické hybridy, a pak by se mělo přejít na automobily poháněné palivovými vodíkovými články.

Zatím stále pomalým tempem přibývají do tuzemských statistik nově zaregistrované elektromobily. Květnový výsledek je naprosto shodný s tím, který jsme zaznamenali v pátém měsíci roku vloni.

Po Škodě, která v květnu odhalila v Bratislavě elektrickou verzi svého minivozu Citigo a dala mu označení Citigo e iV, se svůj historicky první elektromobil rozhodla odhalit také španělská značka Seat.

Volkswagen se svým elektrickým závodním vozem I.D.R. ohromil dosaženým rekordním časem během závodu do vrchu Pikes Peak v USA. Nyní si inženýři závodní divize největší evropské automobilky připsali další úspěch.