První rychlonabíjecí stanice Ionity u Berouna spustila na konci listopadu provoz. Nově v ní uživatelé nabijí i Mercedesy v rámci jeho jednotné služby Mercedes me Charge.

U elektromobilů už nevzniká CO2 na výfuku, úspory je proto třeba hledat jinde. Značka Audi identifikovala potenciál pro úsporu 1,2 tuny CO2 na každý vůz v dodavatelském řetězci.

Německému startupu Sono Motors vážně hrozí zánik. K tomu, aby mohl dál pokračovat v zamýšlených projektech, musí do konce roku získat od investorů 50 miliónů eur.

Sice s mírným zpožděním, ale o to intenzivněji testuje chorvatská firma Rimac prototypy svého elektrického hypersportu C_Two. Nyní její technici zavítali také na italský vysokorychlostní okruh Nardo.

Technické parametry nabízených elektromobilů se můžou v případě životního cyklu jednoho modelu neustále zlepšovat. Důkazem už v minulosti byly například BMW i3 či Renault Zoe.

Už nyní je na území Německa v provozu 76 veřejných vodíkových stanic. Během příštího roku se ale tento počet v podstatě ztrojnásobí.

Škoda si s uvedením modelů, které jsou schopné jízdy výhradně na elektřinu dávala načas. Nakonec vsadila na jistotu a oba její modely "elektrické" řady iV v ničem nezaostávají za konkurencí.

Relativně příznivé časy jednotného paušálu pro dobíjení elektromobilů u stanic energetické společnosti ČEZ skončí v příštím únoru. Od března totiž budou platit nové.

Peugeot e-208, Renault Zoe 2. generace a Opel Corsa-e vstoupí na trh hned počátkem roku 2020. Vyplývá to z informací magazínu Autonaelektřinu.cz

V řadě zemí lze díky státním, případně regionálním dotacím, dosáhnout na elektromobily za velmi příznivé ceny. Nyní se k nim opět přiřadí i Slovensko.