Renault Zoe to dokázal! Jako první elektromobil, který se oficiálně prodává na českém trhu, dokázal v rámci našeho testování na jednu "náplň" baterií pokořit hranici tří stovek kilometrů. Redaktor webu Autonaelektřinu to zvládl během třídenního ježdění po vozovkách v Praze a v okrese Praha-Východ.

Ještě letos uvede Audi do prodeje svůj první "čistý" elektromobil, který budou brzy následovat další modely. Současně však inženýři značky se čtyřmi propojenými kruhy pracují i na voze, které si vyrábí elektřinu pomocí vodíkových palivových článků.

Jako první internetový magazín v České republice získal portál Autonaelektřinu.cz možnost otestovat novinku na zdejším trhu s novými osobními automobily. Máme tedy tu čest s nejprodávanějším elektromobilem v Evropě.

Společnost Porsche Česká republika, která je oficiálním dovozcem automobilů značek Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy, Audi, Seat, Bentley, Lamborgini a Porsche, připravuje speciální dobíjecí kartu. Ta by měla značně usnadnit život majitelům elektromobilů.

Nissan je se svým modelem Leaf nepochybně úspěšným hráčem v oblasti elektromobilů. Leaf je je k mání již ve své druhé generaci a je o něj velký zájem. Navíc tato japonská automobilka nabízí na trhu také užitkový model e-NV 200. Mnozí konkurenti už ale chystají mnohem širší paletu aut s pohonem na elektrickou energii..

Pouze 98 korun bude stát toho, kdo do areálu zoologické zahrady ve Dvoře Králové přijede v elektromobilu, projížďka po africkém a lvím safari.

Jako poměrně spolehlivé se ukazují oba elektromobily, které se podrobují dlouhodobému testu německého autoklubu ADAC. Jak Nissan Leaf, tak i BMW i3 měly dosud víceméně jen drobné závady.

Ceny nových elektromobilů na tuzemském trhu zatím neklesají. Pro mnohého zájemce o pořízení auta s bezemisním provozem proto může být vhodnou alternativou zakoupení ojetého. Prozkoumali jsme nabídku v našich autobazarech.

Čínská společnost Byton oznámila, že získala od různých firem investici ve výši 500 milionů dolarů, aby mohla zahájit výrobu svých připravovaných elektrických automobilů.

Tuzemské zastoupení petrolejářského gigantu Shell již pracuje na výběru vhodných lokalit pro vybudování tuzemských rychlodobíječek, které budou začleněny do projektu Ionity.