Ještě před Vánocemi prodá BMW svůj stotisící elektromobil. Uvedl to předseda představenstva BMW Group Harald Krüger, který si pochvaluje příliv nových zákazníků díky elektromobilům.

i8 Roadster příští rok, v roce 2019 elektrické Mini a na počátku třetí dekády plně elektrická verze modelu X3. Tak podle nejvyššího představitele koncernu bude vypadat nejbližší jízdní řád pro elektromobily koncernu, který kromě BMW zahrnuje i Mini a Rolls-Royce.

Hlavní práci pro vývojové pracovníky bude podle Krügera představovat chystané propojení dosud samostatných řad "i" "X". Máme zaregistrované označení pro modely od ix1 až po ix9. Kromě toho samozřejmě také i1 až i9," vysvětlil.

To, že se BMW vydalo na tuto cestu, se podle něho osvědčuje. "Celkově máme na silnicích v současnosti 200 tisíc elektrifikovaných vozů a více než 90 000 z nich jsou čisté elektromobily," uvedl předseda představenstva. "Navíc BMW i3 a i8 vykazují více než 80 procent nových zákazníků pro naši značku," dodal.

V roce 2025 bude mít koncern v nabídce 25 elektrifikovaných modelů, z toho 12 bude pohánět výhradně elektrická energie.

Kromě toho se chce BMW soustředit také na budování souvisejících záležitostí. Například na přelomu listopadu a prosince se začalo budovat německé centrum specializované na baterie a podílí se také na budování sítě dobíjecích stanic.

Nabídne rovněž nové možnosti dobíjení. Například model BMW 530e iPerformance bude mít možnost indukčního dobíjení.