V žádném jiném měsíci neevidují statistiky Svazu dovozců automobilů vyšší počet zaregistrovaných elektromobilů než v letošním dubnu. Vyplývá to ze srovnání dat redakce Autonaelektřinu.cz

Celkem 66 elektromobilů se zaregistrovalo do provozu ve čtvrtém měsíci letošního roku. Pořadí značek vede suverénně Volkswagen. Jeho modely e-Golf a e-Up si koupilo celkem 31 zákazníků. Na druhém místě je s 16 zaregistrovanými exempláři Nissan a o třetí místo se dělí značky BMW a Tesla. Ty dosáhly na 9 prodaných kusů. Jediný kus vozu Ioniq zaregistroval Hyundai.

Až dosud bylo rekordním měsícem loňské září. Tehdy se do statistiky zapsalo 51 aut na elektřinu.

Statistiku automobilů, které jsou schopné bezemisního provozu, doplňuje v dubnu ještě 25 plug-in hybridů. "Čisté" elektromobily mají nad plug-in hybridy navrch i v celoročním srovnání.

Celkem se letos od ledna do dubna zaregistrovalo do provozu 199 elektromobilů. Je to o 64 více než ve srovnatelném období loňského roku.

Bateriové elektromobily jsou již na trhu úspěšnější než vozy, které pro svůj pohon využívají stlačený zemní plyn (CNG). Těch se letos na tuzemských úřadech zaregistrovalo do provozu zatím jen 145.

Radek Pecák