Zatím jen pár technických informací uvolnila značka KIA o svém dalším elektromobilu. Vůz Niro EV představila během výstavy elektromobilů v korejském městě Jeju.

Kompletní technická sada značka Kia odtajní zřejmě až na pařížském autosalonu, kde se odehraje evropská premiéra tohoto vozu.  Na trh se pak dostane jen o několik měsíců později. Oproti vozu Hyundai Kona EV, s nímž sdílí řadu komponentů, tak bude mít zhruba půlroční zpoždění.

V tuto chvíli je potvrzeno jen to, že stejně jako Kona EV se i Kia Niro EV bude prodávat se dvěma verzemi baterií. Základní verze má kapacitu 39,2 kWh a umožní dojezd 300 kilometrů, druhá varianta s baterií 64 kWh zvládne na jedno dobití ujet 450 kilometrů. Připomínáme, že jde o hodnoty změřené podle přísnějšího homologačního cyklu WLTP.

I když zatím není jasno, zda elektromotory vozu budou mít stejný výkon jako u sourozence se zešikmeným písmenem H v logu, je to poměrně pravděpodobné. "Slabší" Kona EV má výkon motoru 99 kW a maximální točivý moment 395 Nm, silnější poskytuje řidiči 150 kW. Točivý moment je u obou verzí shodný.

Design vozu Kia Niro EV není ničím překvapivým. Vychází z vzhledu, který mají další verze tohoto vozu. Maska chladiče vozu je ovšem vyplněna plastovým dílem a na nárazníku se objevily nové prvky laděné do modra.