Výroba LeafPrvní specializované setkání představitelů firem, které jsou členy Sdružení automobilového průmyslu, se uskuteční v závěru příštího týdne v Telči.

"Cílem konference je seznámit vrcholový management firem a zaměstnance zodpovědné za vývoj a strategické plánování s předpokládanými dopady nástupu elektrických pohonů vozidel do automobilového průmyslu. Zejména nás zajímá, jaké dopady tento vývoj bude mít na celý dodavatelský řetězec," uvedl manažer komunikace sdružení Miroslav Konvalina.

V jednotlivých blocích konference se bude mluvit o shodných a rozdílných skupinách a dílech u vozidel s konvenčním a elektrickým pohonem. Účastníci by se podle Konvaliny měli také více dozvědět o tom jaká jsou omezení v oblasti bezpečnosti a rizik, jaká jsou specifika v oblasti vývoje i jak se budou vyvíjet spotřebitelské náklady u elektromobilů v porovnání se současnými klasickými automobily. Zajímavé bude nepochybně také hledání odpovědi na to, kdy se elektromobily stanou pro jejich výrobce a prodejce ziskovou záležitostí.

O dva týdny později, na konci května, se pak v Praze bude konat další "elektromobilní akce". Její název je Elektromobilita 2018 s podtitulem: "Ještě váháte nebo už jezdíte. Během dvoudenní akce se budou konat přednášky, workshop i výstava. Důležité informace účastníkům předají představitelé tuzemských i evropských firem. Například z ABB, Siemensu, Škody Auto či ČEZu.