Příští rok se i značka Subaru zapojí do proudu automobilek, které nabízejí vozy schopné bezemisního provozu.

Japonská automobilka Subaru si v USA zaregistrovala ochrannou známku pro označení Evoltis. Podle dostupných informací ovšem nepůjde o zcela nový model, nýbrž o plug-in hybridní variantu vozu, který je v Evropě znám jako XV a na jiných trzích jako Crosstrek.

Přestože známý výrobce vozů se symetrickým pohonem všech kol spolupracuje na vývoji s Toyotou, mnohá technická řešení budou unikátní. Podle informací portálu Autoevolution.com bude elektromotor spojen s klasickým čtyřválcovým agregátem typu boxer s se zdvihovým objemem válců dva litry. Pochopitelně bude mít i hybridní verze vozu pohon všech kol.

Kapacita baterie, a tudíž i dojezd čistě na elektřinu, je zatím tajemstvím. Pokud by však Subaru použilo stávající typ baterie, mohl by se dojezd pohybovat v rozmezí 32 - 40 kilometrů. Je ale pravděpodobné, že příští rok, kdy by měl být automobil uveden na trh, již bude k dispozici novější typ, který umožní delší dojezd.

Hybridní XV hodlá Subaru uvést i na evropský trh, koupit si ho proto budou moci i zákazníci u tuzemských dealerů této značky. Cena zatím známa není.

Dalším milníkem pro Subaru se stane rok 2021. Tehdy budou k uvedení do prodeje připraveny i první "čisté elektromobily" značky se souhvězdím Plejád ve svém znaku.