Již letos začne Škoda Auta ve svém závodě v Kvasinách budovat první stanice pro dobíjení vyráběných aut s elektromotory.

Nová elektrorozvodná síť a rovněž dobíjecí stanice se letos budují v areálu závodu Kvasiny automobilky Škoda-Auto. Tyto investice je nutno udělat v souvislosti s připravovaným zahájením výroby prvního vozu Škody, který je schopen jízdy čistě na elektřinu. Tím se příští rok stane plug-in hybridní verze stávající generace modelu Superb.

"Ve spolupráci s dodavatelem energie Ško-Energo vznikne dostatečný počet dobíjecích stojanů. První z nich budou instalovány ještě letos," informovala mluvčí Škody Martina Gillichová. Elektřinu například v Kvasinách Škoda vyrábí v kogenerační jednotce, pomocí speciálního motoru, v němž se spaluje zemní plyn.

Podle ní se možnosti dobíjet své elektromobily dočkají na firemních parkovištích také zaměstnanci automobilky. "Od roku 2020 budeme instalovat dobíjecí stanice i na parkovištích mimo závody," informovala mluvčí.

I když prvním autem s logem Škoda, které je schopno bezemisního provozu, se s velkou pravděpodobností stane v Bratislavě vyráběné e-Citigo, již na přelomu tohoto a příštího desetiletí budou plug-in hybridní a elektrické typy aut dělat oba tuzemské výrobní závody Škody. Tedy jak ten v Kvasinách, tak i hlavní závod v Mladé Boleslavi.