Koncern FCA, do kterého náleží také v Evropě známé značky Fiat, Alfa Romeo a Jeep, hodlá v příštích několika letech také výrazně šlápnout na plyn v oblasti elektromobility. 

Fiat v minulosti nabídl elektrickou verzi slavného minivozu 500, od té doby však ani tato značka, ani žádná jiná začleněná do koncernu Fiat Chrysler Automobiles nepředstavila na evropském kontinentu žádný automobil, který by byl schopný jízdy čistě na elektrický pohon. Dokonce i dřívější informace o připravovaných plug-in hybridech se ukázaly jako liché.

Nyní se na konferenci prezentovaly nové záměry. Z nich mimo jiné vyplývá, že opěvovaný koncept Maserati Alfieri, který si odbyl výstavní premiéru již v roce 2014 na počest stého výročí značky s trojzubcem ve znaku, bude nakonec k mání jako "čistý" elektromobil. Pohánět ho mají tři elektromotory, které zajistí udivující zrychlení z nuly na stovku během pouhých dvou sekund. Maximální rychlost pak má přesáhnout tři sta kilometrů v hodině. K dispozici bude jak varianta kupé, tak i roadster.

Bezemisního provozu bude schopné také připravované menší SUV Maserati. Vznikne zřejmě na základech Alfy Romeo Stelvio a dostane plug-in hybridní pohon.

Roli vlajkové lodi koncernu postupně přebírá značka Jeep. Tu čeká velká modelová ofenzíva. Představitelé FCA slibují, že až do roku 2022 se každým rokem budou představovat minimálně dvě novinky a již v roce 2021 bude v každé modelové řadě alespoň jedna elektrifikovaná verze.

Celkem se v tomto období počítá s deseti plug-in hybridními vozy a čtyřmi klasickými elektromobily.