Pouze 98 korun bude stát toho, kdo do areálu zoologické zahrady ve Dvoře Králové přijede v elektromobilu, projížďka po africkém a lvím safari.

Běžná cena za vjezd vlastním vozidlem mezi antilopy, žirafy či zebry a pak také do ohrady se lvy, činí v letošní sezóně 195 korun. Pokud se tam však někdo vypraví elektromobilem, ušetří bezmála skokorunu. "Rozvoj šetrnější druhu dopravy považujeme za krok správným směrem, a proto ho takto chceme podpořit," zdůvodnil rozhodnutí ředitel Safari parku Přemysl Rabas.

Navíc si zde majitelé elektromobilů budou moci své vozidlo nabít, pokud se vydají na již pěší prohlídku dalších druhů zvířat v areálu ZOO. Na parkovišti poblíž Safari kempu totiž ČEZ vybudoval dva dobíjecí stojany. Jedná se "pomalejší" typ stanic, který umožňuje dobití významného množství energie do většiny typů současných elektromobilů během zhruba dvou až tří hodin, a je vybaven konektorem typu Mennekes. Právě zmíněná doba dvou až tří hodin je nejčastější čas, který návštěvníci v ZOO tráví.

Stojany budou v provozu i mimo otevírací hodiny safari, tedy po celých 24 hodin. Umístění nových stojanů právě na tomto místě bylo poměrně logické. ZOO ve Dvoře Králové je totiž jedno z turisty nejvíce navštěvovaných míst východních Čech. V budoucnosti by zde proto mělo nepochybně vzniknout i místo pro rychlodobíjení.