Nissan je se svým modelem Leaf nepochybně úspěšným hráčem v oblasti elektromobilů. Leaf je je k mání již ve své druhé generaci a je o něj velký zájem. Navíc tato japonská automobilka nabízí na trhu také užitkový model e-NV 200. Mnozí konkurenti už ale chystají mnohem širší paletu aut s pohonem na elektrickou energii..

Teprve nyní se japonská značka rozhodla trošku naznačit, jaké má další plány v oblasti aut s elektropohonem.  Podle Ponze Pandikuthiry, který zaujímá post místopředsedy plánování produktů značky pro Evropu, automobilka nyní připravuje novou platformu pro své příští elektromobily.

Tu ovšem zatím nedostane na rok 2020 chystaná nová generace nejdůležitějšího evropského modelu Nissan, což je Qashqai. Ten bude proto v nabídce jak ve variantách se spalovacími motory, tak i jak hybrid.  Buď s pohonem typu plug-in hybrid, který by mělo dodávat Mitsubishi, tak i s inovovanou verzí motoru e-Power. Ten v Japonsku pohání například i model Note. Jedná se o sériový hybrid, kdy auto pohání elektromotor používaný v Leafu a k němu je přidaný malý spalovací motor. Ten vyrábí elektřinu. Díky tomu není nutno do útrob vozu instalovat tak velké baterie.

Systém v současné době dobře funguje v Japonsku, kde se ale auta obvykle pohybují nižšími rychlostmi než v Evropě. Dálniční jízda v rychlostech kolem 130 kilometrů v hodině (a v Německu i vyššími) totiž znamená velmi rychlé vybití energie z baterií, a pak musí range exetender pracovat na hranici svých možností, což není efektivní.

Teprve poté Nissan představí svůj další "čistý" elektromobil. Podle očekávání, a v souladu se všeobecným trendem, to bude SUV.