Společnost Porsche Česká republika, která je oficiálním dovozcem automobilů značek Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy, Audi, Seat, Bentley, Lamborgini a Porsche, připravuje speciální dobíjecí kartu. Ta by měla značně usnadnit život majitelům elektromobilů.

Ještě letos se pravděpodobně podaří vyřešit všechny problémy, které dosud brání majitelům elektromobilů vyráběných koncernem Volkswagen jednoduše dobíjet na prakticky všech veřejných dobíjecích stanicích. "Připravujeme speciální kartu, která by majitelům našich elektrických vozů umožňovala dobíjet u stojanů, ať jsou jejich provozovateli ČEZ, PRE nebo někdo jiný," uvedl pro Autonaelektřinu Aleš Neuschl, který je ve společnosti Porsche zodpovědný za všechny záležitosti související s nástupem elektromobilů největší evropské automobilky

Karta navíc nebude omezena pouze na území České republiky. "Počítáme s tím, že pomoci karty si zákazníci "odemknou" všechny dobíjecí stanice, které budou zapojeny do Panaevropské dobíjecí sítě," dodal Neuschl.

Zatím ještě podle Neuschla není úplně dořešeno, jakým způsobem bude nakonec zákazník za odebranou elektřinu platit. "Uvažovali jsme o tom, že by se karta nabíjela nějakým kreditem, ale tomu brání současné legislativní podmínky. Pravděpodobné se to tedy bude řešit, že prostřednictvím Volkswagen Finacial Services se bude jednou měsíčně zasílat faktura s přesně vyčíslenými náklady za dobíjení," dodal.

Podobné úsilí jako Porsche ČR vyvíjí v současné době také Škoda Auto. Chce mít tuto záležitost vyřešenou do doby, než začne prodávat své první vozy schopné jízdy čistě na elektřinu.

Zdá se tedy, že pro velkou část majitelů elektromobilů v dohledné době skončí stav, kdy museli mít při svých cestách připravenou celou hrst různých dobíjecích karet nebo čipů.

Radek Pecák