Flotilu služebních vozidel Policie České republiky obohatil zatím nejmenší exemplář. Vedle superbů, octavií nebo vozů Hyundai Tucson vypadá elektromobil Renault Twizzy opravdu zvláštně.

Přímo v prostorách letiště Václava Havla na pražské Ruzyni se můžou cestující setkat s neobvyklým dopravním prostředkem, který využívají zde sloužící policisté. Renault Twizzy má správnou stříbrnou barvu policejních aut, na dveřích klasickou modrožlutou kamufláž, na přídi policejní znak, a na střeše nechybí ani maják.

V interiéru najdeme pouze jediné sedadlo, jedná se totiž o variantu Cargo. Vlastně jde tedy o jakousi maličkou dodávku. Běžná výbava byla doplněna pouze držákem na služební vysílačku.

Vůz si policie pořídila z vlastních zdrojů. Mluvčí tuzemského zastoupení Renaultu Jitka Skaličková totiž Autonaelektřinu.cz potvrdila, že v tomto případě se nejedná o žádnou spolupráci, například formou zápůjčky. Právě tímto způsobem totiž s republikovou spolupracuje jeden z tuzemských dealerů značky BMW. Běžný zákazník si nové Twizzy může pořídit za částku 319 900 Kč. Verze Cargo, která je právě ve službě na letišti, stojí minimálně 329 900 Kč.

Vozítko pohání elektromotor s výkonem 8 kW, do něhož proudí elektřina z baterií s kapacitou 6,1 kW. Díky tomu je dojezd až sto kilometrů a maximální rychlost 80 kilometrů v hodinu.

Česká policie není první, která Twizzy nasadila do výkonu služby. Například desítky těchto vozítek již několik let využívají strážci zákona v úzkých uličkách italské Florencie.