Vloni se v Česku během prvního pololetí prodalo 192 nových elektromobilů, letos 318. Přestože podíl na trhu stále činí jen 0,2 procenta, je jasné, že zájem o tento typ pohonu roste.

Nejúspěšnější značkou, která na našem trhu prodává elektromobily, je stále Volkswagen. Z čerstvých statistik Svazu dovozců automobilů vyplývá, že v samotném červnu si svoji bilanci vylepšil o 26 vozidel. V tomto měsíci druhou pozici na žebříčku s 11 kusy obsadil Nissan, třetí bylo BMW (8), čtvrtá Tesla (7) a pátý Hyundai (6). Prodal se i jeden elektrický Smart.

Volkswagen za první pololetí dokázal jako jediný pokořit hranici stovky kusů. Přesně jich předal zákazníkům 127. Za ním se sedmdesátkou exemplářů následuje Nissan, třetí BMW (52) jen o jediný vůz porazilo Teslu. Hyundai již má letos na svém kontě 12 prodaných elektromobilů Ioniq a Kia Soul zaujala pět kupujících.

Je jasné, že druhé pololetí bude ještě lepší. Zatím se totiž ve statistikách vůbec neprojevil příchod Renaultu Zoe na český trh a nyní se každým dnem očekává také zveřejnění cen Hyundai Kona. Díky zahájení dovozů Model 3 do Evropy se také nepochybně zlepší statistiky Tesly.

Radek Pecák