První "čistý" elektromobil s třícípou hvězdou na přídi bude mít oficiální výstavní premiéru na začátku října v Paříži. V té době tam odstartuje tradiční evropský podzimní autosalon. Portálu Autonaelektřinu to potvrdily dobře informované zdroje z automobilky.

Audi už prozrazuje řadu detailů o svém chystaném elektromobilu e-tron, Jaguar I-Pace se už dokonce nabízí zákazníkům. Na tahu se svým elektromobilem je tedy další velký hráč ve třídě luxusních automobilů - Mercedes-Benz.

V Paříži konečně představí definitivní podobu svého modelu EQ C, který se má stát konkurentem jak pro oba zmiňované vozy, tak i třeba pro Teslu Model X. Z toho vyplývá, že auto bude mít i podobné rozměry a výkony jako tito jeho soupeři. V interiéru se pak využijí prvky, které značka prezentovala již před dvěma roky při prezentaci konceptu tohoto modelu. To znamená zcela plochou podlahu, luxusní prostor pro cestující i velké množství displejů.

To znamená pohon pomocí dvou elektromotorů s výkonem minimálně 400 koňských sil, zrychlení z nuly na stokilometrovou rychlost během zhruba pěti sekund, možnost pohonu obou náprav a normovaný dojezd zhruba 500 kilometrů. V praxi tedy zhruba 350 - 400.

Britské weby již dokonce spekulují o ceně. Ta by měla začínat na úrovni 55 000 liber, tedy v přepočtu zhruba na částce 1,6 milionu korun. To by bylo přibližně o dvacet procent méně, než je předpokládaná cena Audi e-tron. Na přesnější údaje si ovšem ještě budeme muset počkat.