Cena budoucího elektromobilu Škoda s karosérií SUV bude podle zdrojů magazínu Autocar na úrovni středně a více vybaveného Kodiaqu. Dosáhne tedy zhruba na úroveň 800 000 Kč.

Již zřejmě dva roky poté, co se na trh dostane elektromobil Škoda odvozený od konceptu Vision E, získají zákazníci možnost pořízení tohoto vozu také ve verzi RS. Pravděpodobné označení automobilu, který je tedy připravován pro rok 2022, je Škoda eRS. Autocar o tom informoval šéf prodeje a marketingu společnosti Škoda-Auto Alain Favey. Vzápětí ovšem dodal, že toto elektrické "RS" bude spíše o designu a pocitech, než o výkonu...

Zmínil se také o předpokládané cenovce běžné verze tohoto elektrického SUV. "Elektrické vozy jsou o něco dražší, než běžná auta se zážehovým nebo vznětovým motorem, proto musíme především přilákat zákazníky, kteří mají kupní sílu na pořízení například Kodiaqu, " informoval Favey.  Proto také cena bude zhruba odpovídat úrovni, na jaké se nyní pohybují středně a více vybavené verze tohoto největšího škodováckého SUV.

Ujistil rovněž, že Škoda nechystá verze s různými kapacitami bateriemi jako jiné značky. "Pro nás je nezbytné, aby dojezd byl kolem 500 kilometrů. Pokud to tak nebude, nemá smysl takový vůz uvádět na trh," sdělil.

Design vozu by se příliš neměl lišit od zmiňovaného konceptu Vision E. V interiéru se objeví plovoucí displej, jaký Škoda představila nedávno v konceptu Vision X, což je předobraz budoucího nejmenšího klasického SUV této automobilky. 

Podle Faveyho je načasování příchodu elektrického SUV na trh v roce 2020 správné, protože zatím není dostatečná infrastruktura. Jako určitý testovací vzorek pro dealery, servisy a infrastrukturu navíc podle něho poslouží chystaná elektrická verze Škody Citigo.