Padesát dobíjecích stanic, které budou označeny obrázkem kocoura známého z televizní reklamy, hodlá během prvního pololetí příštího roku instalovat na území Česka společnost Moneta Money Bank.

Stanice má dodat technologická společnost Olife Energy a rozmístí je v blízkosti poboček této banky. "Půjde o AC dobíječky s koncovkou Mennekes," uvedl mluvčí Monety Jakub Švestka. Patřičné sloupky s dobíječkou se budou umisťovat na vhodná parkovací místa.

Společnost bude dobíječky využívat jak dobíjení vlastních aut, tak je také nabídne ke komerčním účelům. "Hlavní překážkou pro masivnější rozvoj elektromobility v České republice je především dosud řídká síť nabíjecích stanic hlavně v regionech. Proto jsme se rozhodli převzít iniciativu s cílem, aby lidé měli vždy nablízku nejen naši bankovní pobočku, ale také dobíjecí stanici pro svá vozidla na elektrický pohon," uvedl specialista Monety Jiří Huml.

Moneta patří k firmám, které elektromobilitu berou velmi vážně. V současné době již její zaměstnanci jezdí ve čtyřiceti elektromobilech e-Golf, což je přibližně desetina celkového stavu služebních vozů. Do konce roku se pak má počet těchto elektromobilů navýšit na 55 a v příštím roce o další desítky.

Banka si stanovila za cíl snížit svoji uhlíkovou stopu o 35 procent do roku 2020, k čemuž přispěje jak zmíněná výstavba nabíječek, tak i výměna aut se spalovacím motorem za elektromobily.