Ještě před zahájením říjnového autosalonu v Paříži budeme znát podobu a všechna důležitá technická data o dvou zbrusu nových elektromobilech. Představí je německé prémiové značky Mercedes-Benz a Audi.

Původně se mělo Audi e-tron odhalit již na konci srpna a o pár dní tak předběhnout novinku Mercedesu s označením EQC. Nakonec ale Audi změnilo nejen datum, ale i kontinent, na něž se vůz představí. Místo v evropském Bruselu se hosté budou sjíždět do San Francisca 17. září. O den později budou moci poznatky o voze zveřejnit i novináři, kteří si auto mohli prohlédnout již v předstihu. Mezi ně patří také redaktor portálu Autonaelektřinu.cz.

Již 4. září se ve Stockholmu ukáže v celé své kráse nový Mercedes-Benz EQC, který se zatím objevil na fotografiích pouze ve slušivém namodralém maskovacím kabátku. Mimochodem, na přední části vozu byla kamufláž naaranžována tak, aby auto zdálky připomínalo vzhled konkurenčních modelů BMW.

Oficiální údaje o elektromobilu značky s třícípou hvězdou ve znaku. Je ale pravděpodobné, že stejně jako u konkurentů, budou dva elektromotory pohánět obě nápravy vozu.

Jejich výkon by se měl pohybovat kolem 300 kW, což zajistí zrychlení z nuly na stokilometrovou rychlost za méně než pět sekund. Kapacita baterii by pak měla činit zhruba 70 kW, což postačí na dojezd minimálně 400 kilometrů.

S pravděpodobností hraničící s jistotu lze možné předpovídat, že vůz bude připraven pro rychlé dobíjení výkonem minimálně 100 kW.

Radek Pecák