Již na úroveň 2609 Kč v poměru cena vozu/dojezd  klesla cena v případě zbrusu nového elektromobilu na českém trhu. Tím je Hyundai Kona Electric, jehož ceník platí od prvního srpna.

V základním provedení stojí vůz bez desetikoruny rovných 900 000 Kč. Jedná se ovšem o variantu se menší baterií a sníženým výkonem elektromotoru. Kapacita akumulátoru 39,2 kWh umožňuje elektrické verzi malého SUV korejské automobilky dojet na jedno nabití do vzdálenosti 312 kilometrů podle nového homologačního cyklu WLTP, podle toho starého NEDC ař 345 kilometrů. Výkon motoru je 100 kW, maximální točivý moment 395 Nm.

Základní výbava tohoto vozu obsahuje sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin, zadní parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla a volant, automatickou klimatizaci, rádio se sedmipalcovým dotykovým displejem, tempomat s omezovačem rychlosti nebo nastavování intenzity rekuperace pomocí páček pod volantem.

Ten, kdo si objedná výkonnější variantu se 64kilowatthodinovou baterií a motorem s výkonem 150 kW, bude muset zaplatit neméně 1 059 990 Kč. Získá však již velmi solidní dojezd- 482 kilometrů podle WLTP nebo 546 podle NEDC. Tato verze může být navíc lépe vybavena. Oproti základnímu stupni Future, ten s označením Ultimate do výbavy za částku dalších 140 000 Kč přidává například toto: Střešní ližiny, LED přední světlomety, asistenty pro čtení dopravních značek nebo upozorňování na vozy ve slepém úhlu, adaptivní tempomat, průhledový head-up displej, tepelné čerpadlo pro efektivní klimatizování interiéru, kožené sedačky, parkovací senzory i vpředu, systém předehřevu akumulátorů, bezdrátové dobíjení mobilních telefonů a audiosystém s osmipalcovým displejem a navigací.

V této výbavě je možno si připlatit už jen za metalickou barvu a odlišný odstín lakování střechy.

Hyundai k vozu poskytuje pětiletou záruku bez omezení počtu najetých kilometrů. Na baterii je záruka dokonce osmiletá, případně 200 000 kilometrů.