Jen 240 centimetrů na délku a 80 centimetrů na šířku měří nově představený skútr evropského konsorcia EU-LIVE. V útrobách skrývá hned tři motory.

Ve městě až sedmdesátkou čistě na elektřinu, mimo něj pak dokonce stotřicítkou. To už ale práci převezme jednoválcový spalovací motor Peugeot Scooter s výkonem 31 kW. Řeč je o novém čtyřkolovém skútru, který společnými silami vyvinulo dvanáctičlenné konsorcium Efficient Urban Light Vehicle. V něm je skupina PSA v současnosti jediným výrobcem silničních vozidel.

Skútr umožňuje převážení dvou osob, které sedí za sebou. Přístup na zadní sedačku je poměrně snadný díky možnosti překlopit boční dveře směrem dozadu.

Elektromotory jsou umístěny v obou zadních kolech. Elektrickou baterii 48V vyvinula společnost Samsung SDI lze dobíjet rekuperací během brzdění. Kabina je vyhřívaná a mezi prvky pasivní bezpečnosti patří i airbag. Jízdní vlastnosti podstatně vylepšuje naklápěcí mechanismus využívající hydraulické komponenty a hydropneumatické zavěšení. Při jeho vývoji byla zapsána řada patentů.

Celkový dojezd plug-in hybridního vozu je díky zásobě energie a benzinu v nádrži v současnosti 300 kilometrů. Další technické informace, a samozřejmě také cena, dosud nejsou známy.

RADEK PECÁK