Registrace nových elektromobilů v Česku již během prvních sedmi měsíců roku překonaly celkový výsledek loňského roku. Rekordní byl i samotný červenec.

Během sedmého měsíce letošního roku získalo registrační značku na tuzemských úřadech celkem 78 nových elektromobilů. Vyplývá to z čerstvé statistiky Svazu dovozců automobilů.

Suverénní jedničkou je v Česku značka Volkswagen. Její dealeři předali v červenci celkem 38 nových e-golů a e-upů! S velkým odstupem (12 prodaných kusů) je na druhém místě BMW, třetí Hyundai již dokázalo prodat 9 kusů svých elektroaut. Následuje se sedmi kusy Nissan, pět registrací si připsala Tesla, Kia 4 a také Renault již si připsal tři "čárky".

I díky tomuto dobrému výsledku v prvním prázdninovém měsíci začalo v Česku od začátku roku jezdit 396 nových elektromobilů. To je o devět více, než kolik se u nás prodalo v celém roce 2017. V porovnání stejných období loňského a letošního roku je pak nárůst více než dvojnásobný.

Podíl "čistých" elektromobilů na trhu činí v současné době 0,21 procenta.  Kromě nich se prodalo od ledna do konce července ještě 188 plug-in hybridů.

Radek Pecák