Rychlonabíjecích stojanů s konektorem CHAdeMO je sice v Evropě stále ještě více, standard CCS však je rychle dohání. Nyní už vůz s touto zásuvkou dobijete na více než 5000 místech.

Momentálně lze elektromobily dobíjet pomocí standardu CHAdeMo na zhruba 6 250 místech, ale počet míst s kabelem s koncovkou CCS se během posledního roku zvýšil o 1700. Vyplývá to z údajů společnosti provozující mapu ccs-map.eu. Během posledních dvou let se počet zdvojnásobil.

Většinou tyto dobíjecí stanice mají výkon od 20 do 50 kW, existují však už i ty, které používají 100, 175 a dokonce 350 kW.

Bohužel se však stále soustřeďují především do několika málo zemí. Téměř 1200 jich je v Německu, přes 900 ve Velké Británii a necelá pětistovka ve Francii a v Norsku. V Německu navíc letos každý měsíc v průměru přibývá dalších 40 nových.

Česká republika je z hlediska počtu stanic s CCS standardem v Evropě na slušném 14. místě. Máme jich zde 66, což je vyšší počet než třeba v Polsku, Maďarsku, Rusku nebo Řecku. Tam je zatím jedna jediná.

Během letošního roku zatím na území Česka přibylo 20 nových rychlodobíjecích míst s tímto standardem. Úrodný byl zejména červen, kdy jich do mapy zakreslili 10.