Volvo je v současnosti nepochybně špičkou v oblasti exteriérového i interiérového designu svých automobilů. Není tedy divu, že o jeho experty usilují konkurenční značky. 

Nyní se, jak informují zdroje magazínu Autoexpress, se pořádný úlovek podařil americkému výrobci elektromobilů Tesla. Jeho designérský tým údajně posílil Ian Kettle. Právě tento absolvent Královské vysoké školy v Coventry byl zodpovědný za vnější design veleúspěšného SUV XC 40.

Mezi zdroje jeho inspirace podle vlastních vyjádření patří i současní roboti a dopravní prostředky ze scifi filmů.

On sám ve své pracovní autobiografii uvedl, že pracovní pozici u značky Volvo opustil již v únoru a nyní se nachází " v širším okolí Los Angeles. To, podle Autoexpressu s vysokou pravděpodobností znamená, že se již zapojil do práce designérského týmu Tesly. Ten, mimochodem, vede bývalý designér Mazdy Franz Von Holzhausen.

Lze se tak jen domýšlet, že Tesla potřebovala posily, aby zintenzivnila práce na následovníkovi současné generace Modelu S a zcela novém typu malého elektromobilu. S tím by podle Muska chtěla do pěti let konkurovat Volkswagenu Golf.