Značky francouzského koncernu PSA, tedy Citroën, Peugeot a DS, v posledních letech o svých záměrech na poli elektromobility příliš neřířily. Teď, před začátkem pařížského autoalonu, přichází v jejich chování změna.

Minimálně dvě vozidla, která jsou schopná jízdy v čistě elektrickém režimu, představí koncern PSA na začátku října v areálu pařížského výstaviště. Prvním z nich bude plug-in hybridní verze SUV C5 Aircross, druhým pak čistě elektrická verze městského luxusně orientovaného SUV DS 3 Crossback.

Hybridní Citroën bude mít v motorovém prostoru přeplňovanou zážehovou šestnáctistovku s výkonem 132 kW, kterou doplní ještě osmdesátikilowattový elektromotor. Společně pak vyprodukují 165 kW. Točivý moment se bude přenášet výhradně na přední kola vozu.

V čistě elektrickém režimu bude moci vůz díky zásobě energie v baterii s kapacitou 13,2 kWh ujet až padesát kilometrů. Maximální rychlost je v takovém případě omezena na 135 kilometrů v hodině. Nabíjení akumulátoru trvá 4-8 hodin.

DS 3 Crossback pak bude moci být poháněn buď zážehovým nebo vznětovým motorem, a rovněž elektrickým agregátem. V takovém případě bude na karosérii vozu označení E-Tense. Elektromobil bude disponovat maximálním výkonem 100 kW (136 koní). Baterie uložená v podlaze má kapacitu 50 kWh. To bude postačovat na akční rádius 300 kilometrů podle homologačního cyklu WLTP.

Další informace obě značky nepochybně odtajní během tiskové konference na autosalonu.