Před letní technickou odstávkou továrny Nissanu Motor Iberica v Barceloně skončí produkce užitkového automobilu NV 200 v provedení s dieselovou pohonnou jednotkou.

Nadále tak bude výroba této dodávky pokračovat pouze s elektrickým pohonem. Informovalo o tom v tiskové zprávě španělské zastoupení Nissanu. Tento vůz se tradičně nabízí s obchodním označení e-NV 200 a je k dispozici jak ve verzi s plechovou skříní, tak i jako osobní dodávka. Ta může přepravovat až sedm lidí.

"Rozhodnutí je důsledkem úsilí o snižování emisí v dopravě. Navíc se v průběhu let ukázalo, že e-NV 200 může být ideálním řešením pro dopravy na takzvanou poslední míli. Zájem o elektrické provedení stoupá a očekáváme, že bude stoupat i nadále," uvedl senior vice-prezident pro prodej a marketing společnosti Nissan-Europe Ken Ramirez.

Elektrická varianta vozu NV 200 se nabízí od roku 2014. Během loňska se výroba zvýšila o padesát procent a dosáhla čísla 6000.

V důsledku toho také musela být přijata opatření na zvýšení produkce v továrně na výrobu baterií v Zona Franca.

Zatím se do Nissanu e-NV 200 montují výhradně baterie s kapacitou 40 kWh, tedy stejná verze, jakou využívá i osobní model Nissan Leaf. Spekuluje se ovšem i o tom, že by se pod podlahu mohla dostat i baterie se zvýšenou kapacitou na 62 kWh.

Ostatní varianty užitkových vozů, které Nissan v Barceloně montuje, ovšem i nadále budou k dispozici s klasickými vznětovými agregáty.

Radek Pecák