Seat zatím v nabídce nemá ani plug-in hybrid, ani klasický hybrid. Přesto i on na elektrifikaci svých vozů pilně pracuje. A nejen to, hledá i další možnosti mobility.

Na kongresu MWC (Mobile World Congress) v Barceloně, který se uskuteční za dva týdny, představí domácí automobilka Seat nové elektrické vozidlo.

Zatím poskytla jen snímek, který toho moc neprozrazuje. V přiložené tiskové zprávě se hovoří o vozidlu, které má přispět k realizaci strategie značky v oblasti městské mikromobility.

Podle dobře informovaných zdrojů (a silueta tomu napovídá) by se mělo jednat o malé elektrické vozidlo. V podstatě půjde o něco podobného, jako je Renault Twizy. Na rozdíl od něho by však mělo mít vyměnitelné baterie.

Již na podzim Seat představil ještě menší elektrické "přibližovadlo". Šlo o elektrickou koloběžku, Seat eXS, kterou společnost vyvinula společně s firmou Segway.

Navíc by v Ženevě měl Seat představit téměř finální design svého prvního klasického elektromobilu. Bude postaven na platformě MEB a dojezd se bude pohybovat kolem hranice 500 kilometrů.