Další možnost, jak udělat elektromobilitu dostupnější, předvádí na jedné z volných ploch na veletrhu CES v Las Vegas ve spolupráci s čínskou Shanghai Jiao Tong University společnost Valeo.

Unikátnost tohoto vozu tkví v použití 48Voltového, tedy nízkonapěťového elektrickému systému. Díky tomu je malý dvoumístný elektromobil v porovnání s obdobnými elektrickými vozy až o dvacet procent levnější. To je, podle tiskové zprávy Valea, dáno tím, že se obejde bez některých součástí a systémů, které kvůli bezpečnosti musejí mít vozy s vysokým napětím.

Díky tomu je prý reálné prodávat takový vůz v cenách do devíti tisíc amerických dolarů (v přepočtu cca 188 000 českých korun). Parametry tohoto vozu jsou vhodné pro využívání v městských aglomeracích. Na jedno nabití ujede přibližně sto kilometrů. Sto kilometrů v hodině pak činí maximální rychlost tohoto elektromobilu.

Použít osmačtyřicetivoltovou soustavu se Valeo rozhodlo na základě svých zkušeností se 48voltovým hybridním systémem. Ten používá nízkonapěťový elektromotor v kombinaci s klasickým spalovacím motorem. Lze tak vyrábět elektřinu díky rekuperaci při zpomalování a brzdění a tu pak opětovně využít k pohonu. Na dodávku takového systému již Valeo podepsalo 25 smluv. Jde o řešení, které snižuje hodnoty CO2 o přibližně deset procent a lze aplikovat i do vozů, které jsou již v provozu.