To, kdy se počet značek oficiálně prodávajících "čisté" osobní elektromobily na území České republiky rozroste z nynějších sedmi na osm, dosud nebylo stanoveno. Stále je ale pravděpodobné, že tou osmou automobilkou se stane francouzský Renault.

"Elektromobil, tedy konkrétně modely Zoe a Kangoo Z.E. chceme rozhodně začít nabízet ještě letos," uvedl generální ředitel tuzemského zastoupení této francouzské automobilky Zdeněk Grunt pro Autonaelektřinu.cz. Příští týden povedeme na toto téma další kolo jednání," dodal. Původně Renault ČR předpokládal, že auta poháněná výhradně elektromotorem začne nabízet již v létě, nejpozději na podzim loňského roku.

Přestože termín zahájení prodejů zatím stanoven nebyl, tři dealerství jsou už podle generálního ředitele vybaveny i pro servisování těchto vozidel. "Také pracujeme na vypracování ceníků a dalších nutných náležitostí," dodal Grunt.

Kvůli tomu, že oficiálně nelze například zmíněnou dodávku Kangoo v Česku zakoupit, nemůže se tuzemský Renault zapojit ani do probíhajících výběrových řízení na užitková elektrická vozidla, například do soutěže České pošty.

Zmíněný Renault Zoe, který se v ČR bude prodávat "kompletní", tedy i s baterií, která se na řadě trhů pouze pronajímá, by se stal nepochybně žádaným vozidlem na trhu. Jeho dojezd je totiž 400 kilometrů.

Dosud v ČR alespoň jeden typ osobního  elektromobilu nabízí sedm klasických automobilových značek. Jedná se o BMW, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, Nissan, Smart a Volkswagen.