Hlavním partnerem automobilového mistrovství FIA elektrických formulí se stala švýcarská společnost ABB. S jejími nabíjecími stanicemi se můžou setkat lidé i v České republice.

Už více než šest tisícovek rychlonabíjecích stanic instalovala po celém světě švýcarská firma ABB. Nyní se stala titulárním partnerem seriálu Formule E. Podle tiskové zprávy je pro ABB důležité, že Formule E slouží jako soutěžní platforma, na níž se vyvíjejí a testují elektrické a digitální technologie s významem pro e-mobilitu. "Formule E tak přispívá k lepší konstrukci a funkci elektrických vozidel a související infrastruktury, včetně příslušných digitálních platforem," uvádí se ve společném prohlášení.

V letošním ročníku tohoto mistrovství závodí deset týmů. V nich jsou k vidění zvučná jména známá i z Formule 1. Například Heidfeld, Buemi, Piquet, Vergne či Kobayashi.

Závody se konají obvykle přímo v centru největších světových měst. Tento ročník budou hostit například Paříž, Řím, Curych, New York nebo Montreal. Nejbližší závod se jede už tuto sobotu v marockém Marrakéši. Lze ho sledovat odpoledne na stanici Eurosport.

Letos se ještě v průběhu závodu střídají dva vozy. Jezdci z toho vybitého přesedají do nabitého. To se změní příští rok, kdy už bude muset celou vzdálenost absolvovat pouze jediný monopost. Tato nová pravidla zajímají čím dál více automobilových značek. Kromě těch, které již v šampionátu alespoň částečně působí (Renault, Audi, Jaguar či indická Mahindra), projevila zájem o působení i řada dalších. Například BMW či Porsche.