Dobíjecí stanice s logem PRE, která již od loňského podzimu stojí v pražských Holešovicích před Tipsport arénou, začne sloužit veřejnosti již za necelé tři týdny.

"Zatím ještě stanice funguje v testovacím režimu, ale od prvního února by ji měla začít využívat veřejnost," uvedl pro Autonaelektřinu mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec.  Stanice obsahuje stojan pro rychlodobíjení 50 kW i další se dvěma konektory typu Mennekes. Na rozdíl od běžných dobíjecích stanic je zde kryté stání a na střeše má solární panely. V přístavbě se pak nachází velkokapacitní akumulátor pro skladování takto vyrobené "zelené" elektřiny.

Během letošního roku PRE podle něho v Praze vybuduje ještě jednu nebo dvě podobné stanice. Nejprve je ale v plánu výměna dosluhující dobíječky před obchodním domem IKEA.

Navíc hodlá PRE pokračovat v rozšiřování sítě "chytrých" lamp, z nichž je možno dobíjet kromě kol také auta. Další dvě začnou zanedlouho sloužit v Praze 2 v Riegrových sadech a poté se s nimi setkají také obyvatelé Prahy 13.