Užitkové automobily, které nabídnou větší přepravní kapacitu než dosud nabízený model eChoice Van a eChoice Pickup, začne v příštích týdnech nabízet severomoravská firma Velorxtrike.

Kromě malých osobních elektrických vozítek VXT 1 Trio (tříkolka) a VXT 2 Quadro (se čtyřmi koly) nabízí již od druhé poloviny loňského roku firma Velorxtrike také elektromobily eChoice. "Zájem je především o užitkové typy, tedy jak pickup, tak i dodávku. V současné době je nabízíme i na německém trhu a předpokládám, že letos se nám jich podaří prodat mezi 50 až sto kusy," uvedl jednatel firmy Pavel Brída.

Tyto elektromobily s karosérií v délce mezi 225 a 280 centimetry se nabízejí buď s elektromotorem o výkonu 3,5 kW nebo se 7,5 kW. Ceny těchto čtyř vozidel se pohybují v rozmezí 199 - 258 000 Kč včetně DPH. V ceně je přitom například i zpětná kamera, střešní okno, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, alarm, zadní parkovací kamera a dokonce i klimatizace.

Aby je bylo možno využít i pro přepravu klasické europalety, připravuje nyní Velorxtrike ve spolupráci se svými čínskými partnery i prodlouženou verzi. "Pro ty, kteří toho chtějí vozit opravdu hodně, budeme mít navíc od března v nabídce i klasickou dodávku na elektrický pohon. Zatím nemůžu prozradit více technických podrobností, ale dojezd by měl být zhruba tři sta kilometrů," potvrdil exkluzivně Brída.

I u tohoto vozidla hodlá ponechat možnost výměny baterií. "Jsem přesvědčen, že dobíjecí infrastruktura ještě nebude na požadované úrovni a toto dává uživatelům možnost využívat svůj elektromobil prakticky nepřetržitě," vysvětluje.

RADEK PECÁK