Dvě střední dodávky rozšíří od příštího roku nabídku užitkových elektrických vozidel. Obě připravili inženýři francouzského automobilového koncernu PSA.

Díky tomu budou mít Peugeot e-Expert a Opel Vivaro-e velmi podobné technické parametry. Například kapacita baterií a dojezd na jedno nabití jsou úplně shodné.

Zájemci si budou moci vybrat ze dvou typů baterií. Menší má kapacitu 50 kWh a zajistí akční rádius 200 kilometrů, větší pak obsahuje až 75 kWh elektrické energie. S touto "zásobou" lze ujet až tři stovky kilometrů. Ve všech případech se samozřejmě jedná o hodnoty homologované podle nové metodiky WLTP.

Peugeot informoval, že první expedice vozů pro zákazníky se uskuteční v ve druhém pololetí příštího roku. Opel zatím přesný termín zahájení prodejů Vivara-e zatím neuvedl, plánuje to však také na rok 2020.

Navíc v tiskové zprávě informoval, že hned v následujícím roce bude nabízet rovněž plně elektrickou variantu malé dodávky Combo. Kromě toho také modely pro přepravu cestujících - Zafira Life a Combo Life.

Koncern PSA letos zahájil svoji elektrickou ofenzívu malými osobními vozy. Již představil hatchbacky Corsa-e a e-208, a rovněž velkou dodávku e-Boxer.

Radek Pecák