Jednou z největších nočních můr je pro lidi, kteří s elektromobilem nepohybují takzvaně pouze kolem komína, nutnost sehnat si obrovské množství dobíjecích karet či čipů. Jednu cest k zjednodušení přístupu k dobíjecím stanicím je nově zahájená spolupráce společností CCS a Pražská energetika.

PRE zveřejnila v tiskové zprávě informaci, podle které můžou nyní klienti CCS, která vydává tankovací karty, získat na vyžádání nový typ karty. S tou bude, stejně jako dosud, možnost platit za natankovaný benzín nebo naftu, případně další zboží na čerpacích stanicích. Navíc ale bude mít karta schopnost "odemknout" nabíjecí stojany této energetické společnosti.

Ta v současné provozuje 81 dobíjecích stanic. Převážně jsou umístěny v Praze, ale další existují například v Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, České Lípě, Plzni, Liberci, Brně, Pardubicích nebo Ostravě.

Jednou z posledních nově otevřených dobíjecích stanic PRE je ultrarychlý stojan v Klecanech na severním okraji hlavního města. Ideální je pro dobíjení elektromobilů, které po dálnici D8 směřují z Prahy ve směru na Ústí nad Labem. V současnosti umožňuje dobíjení výkonem 75 kW, ale lze ji upgradovat na 150 kW.

Další nová stanice začala fungovat v obchodním centru DBK v Praze 4. PRE se navíc chlubí tím, že na rozdíl od konkurence nezdražuje své tarify za dobíjení a ponechá ty současné v platnosti minimálně do konce letošního roku. Je přitom lhostejné, zda využíváte "pomalé" nebo rychlé dobíjení.

Výhodou jejích stojanů také je, že u nich lze naráz dobíjet dva elektromobily, což hlavní konkurence neumožňuje.

Radek Pecák