Prvních pět z celkem deseti objednaných vozů Škoda Citigo e iV již začali užívat obchodní zástupci společnosti Mattoni 1873, která ještě donedávna používala obchodní název Karlovarské minerální vody.

"Elektromobilita je řešením, které chceme rozvíjet," říká generální ředitel společnosti Alessandro Pasquale. Již vloni se podle něho firma zapojila do pilotního testovacího programu prvních čistě elektrických Škodovek a nyní je tedy pořídila.

Ve firemním vozovém parku nahradí dosud používané vozy Škoda Fabia s benzinovým i dieselovými motory. Při každém ujetém kilometru v jednom novém elektromobilu se tak ušetří 100 gramů CO2 běžně vypouštěného do ovzduší.

Vozy získala prostřednictvím operativního leasingu na čtyři roky. Dobíjet se budou jak na veřejných dobíjecích stanicích dvou tuzemských energetických firem, tak i v domácnostech obchodních zástupců. Pro tyto účely mají k dispozici "chytré dobíjecí kabely", které měří množství odebrané energie ze soukromých zdrojů.

Podle Pavla Jína, mluvčího české prodejní organizace Škoda-Auto, má tato firma v současnosti největší flotilu elektrických Citig v České republice. Mezi další významnější odběratele patří například pekárny i některé restaurace," uvedl.

Radek Pecák