Automobilka KIA oznámila, že přidala do výbavy modelu e-Soul další prvky. Kromě toho je automobil nyní k dispozici u českých dealerů za nižší ceny - verze s menší baterií (39,2 kWh a dojezdem 277 kilometrů) byla zlevněna o padesát tisíc Kč na nynějších 1 099 980 Kč.

Zájemce o tento vůz nepochybně potěší také to, že standardně je do automobilu montována třífázová palubní nabíječka, která umožní zkrácení dobíjení z wallboxu o čtvrtinu.

Ve voze je také nyní SIM karta, která umožní majiteli po stažení příslušné aplikace ovládat na dálku z mobilního telefonu třeba zapnutí topení či klimatizace, sledovat polohu, kontrolovat uzamčení dveří, stav baterie a podobně.

Aktivně zaměření jedinci budou si konečně budou moci nechat na vůz instalovat tažné zařízení. To je ale určeno pro zavěšení nosiče jízdních kol. KIA ovšem tuto vymoženost nabízí jen pro dražší verzi e-Soulu s baterií s kapacitou 64 kWh.

Další novinkou je pak schopnost automobilu upozornit na to, že i po vypnutí zapalování se na zadních sedačkách nachází pasažér. Má se tak zabránit tomu, aby zapomnětlivý tatínek nezamknul a neodešel od vozu, v němž třeba spí dítě. Odborný název tohoto systému zní ROA (Rear Occupant Allert).

Radek Pecák