Ač má ve svém názvu slovo Pražská, hodlá energetická společnost PRE podstatně rozšířit portfolio svých dobíjecích stanic pro elektromobily i mimo území hlavního města. Vyplynulo to z prezentace aktivit společnosti při oznámení její spolupráce s prémiovou francouzskou automobilkou DS.

"I nyní již mají naši zákazníci dobíjet elektrické vozy na několika místech mimo Prahu, v příštích dvou letech vznikne podstatně širší síť," uvedl manažer strategických projektů E-mobility PRE Jakub Řehounek.

Zatím provozuje Pražská energetika méně než deset dobíjecích stanic mimo Prahu a z toho jedinou rychlodobíjecí ( na severní Moravě), v příštích dvou letech by měly vzniknout v každém ze čtrnácti krajů ČR minimálně čtyři nové a v řadě krajů i více než deset. Například ve Středočeském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji více než deset.

Také v hlavním městě se má počet existujících dobíjecích stojanů s logem PRE minimálně zdvojnásobit. Navíc se zásadně zvětší síť pro rychlodobíjení. Zatím totiž čítá pouhé tři lokality.

Výhodný balíček služeb od Pražské energetiky získají nyní zákazníci automobilové značky DS. Všichni ti, kteří si pořídí nový automobil DS E-Tense (tedy i plug-in hybrid) můžou baterie svých vozidel dobíjet první měsíc u veřejných stanic zcela zdarma. Od 2. do 12. měsíce pak mají k dispozici měsíční kredit 400 Kč na dobíjení, přičemž cena za 1 kWh je pouze 2,50 Kč.

To znamená, že můžou každý měsíc zdarma více než třikrát na plnou kapacitu dobít baterii vozu DS 3 Crossback E-Tense, případně dvanáctkrát trakční akumulátor DS 7 Crossback E-Tense 4x4.

Radek Pecák