Prvního září na slavnostním večeru v Praze Škoda definitivně odtajní vzhled a všechny parametry svého elektromobilu Enyaq. Leccos si ovšem už můžeme dovodit z prvních oficiálních skic.

Zajímavé je, že vnější design elektřinou poháněného vozu přebírá velkou část řešení, která designéři využívají u současně vyráběných Škodovek s klasickým pohonem.

Vpředu se tedy objeví tradiční široká maska se svislým žebrováním. Jen už mezi nimi nebudou průduchy. Spodní část nárazníku je ve stylu řady RS. V tomto případě je ale možné, že méně výkonné varianty budou mít tento karosářský díl pozměněný.

Tvar předních a zadních světlometů také není překvapením. Mají tvar úzkého pětiúhelníku. Vpředu dojem dotvářejí světla pro denní svícení s motivem kladiva, na zadním nárazníku jsou opět odrazky.

Karosérie má boční linie ve stylu vozů SUV. Škoda ovšem se stejnou technikou a na velmi podobném půdorysu připravuje také líbivější verzi kupé-SUV. Ta se představí příští rok.

Ke skicám tentokrát tiskové oddělení automobilky přidalo i jeden technický údaj - součinitel aerodynamického odporu dosahuje hodnoty cx 0,27, což je na takto vysoký vůz velmi solidní.

Radek Pecák