Celkem na deseti místech v celé České republice se zájemcům představí flotila elektrických a hybridních vozů značky Mercedes-Benz.

V prostorách autorizovaných dealerů této prémiové německé automobilky bude od 10. září do 1. října k vyzkoušení vždy nejméně desítka vozů se schopností jízdy čistě na elektřinu.

Začíná se u dealerství v Praze a pokračuje přes Olomouc, Ostravu, Zlín, Brno, Plzeň, Karlovy Vary, Hradec Králové až do Liberce.

V současnosti má Mercedes-Benz v nabídce kromě plně elektrického vozu EQC více než tři desítky plug-in hybridních modelů, v nichž elektromotory spolupracují jak s benzinovými, tak i naftovými spalovacími motory.

I nejlevnější plug-in hybridy z kompaktní řady (řady A a B) nabízejí systémový výkon minimálně 160 kW, přičemž elektromotory s výkonem 75 kW umožňují bezemisní jízdu do rychlosti 140 kilometrů v hodině. Cena se u modelu A 250 e ve verzi hatchback či sedan udržela pod hranicí jednoho milionu korun.

Zatím nejvyšší normovaný dojezd čistě na elektřinu má v současnosti model GLE 350de 4Matic. Podle starší a méně přísné homologační normy NEDC je schopno bez zapojení spalovacího agregátu ujet na jedno nabití trakční baterie až 106 kilometrů.

Nabídka elektrických a elektrifikovaných variant vozů s třícípou hvězdou se bude v příštích měsících a letech dále rozšiřovat. Výhradně na elektřinu bude schopná jezdit také připravovaná nová třída S.

Radek Pecák