Ford chce motivovat evropské zákazníky ke koupi svého modelu Mustang Mach-E i dostupností veřejné dobíjecí infrastruktury. A také nabídkou výkonných verzí svých elektromobilů.

"Evropští zákazníci získají pět let bezplatného přístupu k síti dobíjecích stanic FordPass," uvedl při odhalení výkonnějšího modelu Mach-E GT šéf evropského fordu Stuart Rowley. Zmíněná síť zahrnuje v současné době již 155 000 nabíječek a bude se dále rozšiřovat.

Nová verze Mustangu Mach-E, kterou uvede značka s modrým oválem na trh koncem příštího roku, se má stát nejrychlejším elektrickým SUV. Z nuly na stovku tento automobil zrychlí za 3,5 sekundy, což je o půl sekundy lepší hodnota než jakou disponují například Polestar 2 nebo Jaguar I-Pace.

Vůz má dvojici elektromotorů pohánějících všechna kola. Souhrnný výkon činí 459 koní. Elektřina je ukládána do baterie s kapacitou 88 kWh. Tato zásoba by měla vystačit na ujetí přibližně 500 kilometrů.

Od běžných Mustangů Mach-E se GT odlišuje většími koly s červenými brzdovými třmeny a speciálními barvami karosérie. Součástí standardní výbavy je také adaptivní odpružení.

Radek Pecák