Na nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení dosáhl během testů nezávislé instituce EuroNCAP elektromobil ID.3 značky Volkswagen. Vůz si velmi dobře vedl i v dílčích hodnoceních, které se týkají ochrany dospělých, dětí či chodců.

Také za dostatečný počet funkčních bezpečnostních elektronických asistentů tento první vůz zkonstruovaný na základě speciální platformy MEB pro elektromobily, získal ID.3 vynikajících 88 procent z teoreticky možných bodů.

Za ochranu dospělé posádky komisaři EuroNCAP vozu přidělili hodnocení 87 procent, v případě přepravovaných dětí v autosedačkách 89 procent a za ochranu chodců to bylo také stále velmi dobrých 71 procent.

Zatímco těla, končetiny i hlavy dětských pasažerů jsou díky parametrům zjištěných při nárazových testech chráněna vždy velmi dobře, stejně jako kompletní části těla dospělého předního spolujezdce, u řidiče se již přece jen jedno slabší místo našlo.

Jen průměrně je totiž chráněn jeho hrudník. Komisaři pak při hodnocení ocenili, že díky montáži středového airbagu jsou při bočním střetu od sebe tímto ochranným prvkem odděleny hlavy řidiče a jeho předního spolujezdce. Tento typ airbagu se v ID.3 využívá jako ve vůbec prvním modelu značky Volkswagen.

Tento výsledek dává optimistický výhled pro zisk pěti hvězdiček v testech EuroNCAP i pro další elektrické vozy koncernu Volkswagen využívajících zmíněnou platformu MEB. Tedy například i Škody Enyaq.

Radek Pecák