Elektrické SUV Ocean americké značky Fisker se bude vyrábět v továrně Magna v Rakousku. Konkrétně v Grazu (česky Štýrský Hradec). Ve stejné lokalitě již vznikají elektromobily Jaguar I-Pace.

Značka to se svým evropským působením myslí vážně. Souběžně totiž informovala o vzniku evropské centrály v bavorském Mnichově. Ten je od Grazu vzdálený zhruba čtyři sta kilometrů.

Auto se má začít vyrábět na sklonku roku 2022. Vývoj sice stále probíhá, ale už nyní je známo, že dojezd by měl být díky baterii s kapacitou minimálně 80 kWh dosáhnout hodnoty mezi 400 a 500 kilometry. K dispozici bude rychlodobíjení výkonem 150 kW.

Vůz bude mít pohon buď zadních nebo všech čtyř kol. Výkon by měl (v případě dvoumotorové verze) přesáhnout hranici 300 koňských sil.

Karosérie měří na délku 464 centimetrů, výška dosahuje 162 těchto délkových jednotek. Zavazadlový prostor má objem 566 litrů, po sklopení zadních sedaček se zvětší na 1274 litrů. Toto všechno naznačuje, že tento vůz bude nabízet dostatečný prostor pro rodinné využití.

Radek Pecák