Luxusní osobní velkoprostorový vůz Mercedes-Benz EQV se již začíná prodávat také v České republice. Tuzemské zastoupení značky s třícípou hvězdou zveřejnilo ceník tohoto elektromobilu.

Automobil se bude nabízet se dvěma délkami karosérie. Ta kratší měří 514 centimetrů a u dealera je za ní nutno zaplatit přinejmenším 1 960 200 Kč. Pokud zákazník zvolí o třiadvacet centimetrů prodlouženou verzi, bude muset připlatit necelých 22 tisíc korun.

Bez příplatku bude vůz vybaven šesti nebo sedmi sedačkami, klimatizací, multimediální systém s dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 10,25 palců i s navigací, kola z lehkých slitin, kožený volant, tempomat a řadu asistenčních systémů. Nejdůležitější z nich jsou systém pro sledování mrtvého úhlu nebo pro čtení dopravních značek.

Za příplatek je možno získat třeba i vzduchové odpružení, parkovací kameru, adaptivní LED světla, automatickou klimatizaci, případně ambientní osvětlení nebo elektricky posouvatelné boční dveře.

V útrobách vozu se skrývá trakční baterie s kapacitou 100 kWh, přičemž využitelných je 90 kWh. To zajišťuje "papírový" dojezd až 418 kilometrů. Rychlé stejnosměrné dobíjení je možné výkonem 110 kW, při dobíjení z wallboxu pak umožňuje instalovaná palubní dobíječka výkon 11 kW.

Elektromotor, který vůz pohání, dosahuje špičkového výkonu až 150 kW. Auto se umí rozjet až na tempo 160 kilometrů v hodině.

Radek Pecák