Původně Volkswagen počítal s tím, že by velké elektrické kombi představil v produkční formě již během příštího roku. Nyní se ale, podle zdrojů portálu Motor1.com jeví, že bude hotové až v roce 2023.

Parametry by ale měly být lepší, než před rokem představený koncept ID Vision. Potěšující je zejména avizovaný dojezd na hranici 700 kilometrů, když původně se předpokládal o sto kilometrů kratší. Je to o to zajímavější, že kapacita baterie 82 kWh použité v konceptu se nemá zvětšovat.

Zájemcům by také mohl být k dispozici větší výkon. Kromě elektromotoru vzadu s výkonem 202 kW (272 koní) by pohon všech kol měl zajistit další agregát u přední nápravy. Dohromady by mělo soustrojí poskytovat až 268 kW (360 koní).

Koncept překypoval nápady v interiéru zejména ve smyslu využití ekologických materiálů. Třeba potahy byly vytvořeny z umělé kůže vyráběné z odpadu vzniklého při produkci jablečného džusu.

Další parametry zatím Volkswagen nezveřejnil. Leccos však naznačuje, že by se v zásadě mohlo jednat o elektrický ekvivalent současně produkovaného tradičního modelu Passat. Největší evropská automobilka tak použila stejný postup jako v případě osmé generace vozu Golf a ID.3. Také nová generace Volkswagenu Passat se totiž má představit v roce 2023.

Radek Pecák