Už ne pouze vytváření zbrusu nových modelů s elektrickým pohonem. Také elektrifikaci svých klíčových současně vyráběných typů připravují automobilky Porsche a Audi.

Z uniklých interních materiálů, které zveřejnil portál Automarket.com vyplývá, že v roce 2022 koncern Volkswagen kromě dalších elektromobilů představí také elektrické verze vozů Audi Q5 a Porsche Macan. Oba vozy jsou typickými představiteli stále velmi oblíbené kategorie SUV a oba jsou u zákazníků velmi oblíbené.

Parametry jsou samozřejmě zatím neznámé, ale lze očekávat, že jejich dojezd podle metodiky WLTP se bude pohybovat minimálně na hranici 600 kilometrů a výkon zejména u Porsche bude atakovat hranici 500 koňských sil.

Oba vozy se však současně budou nadále prodávat také jako "čistě spalovací" a hybridní.

Pro Porsche to bude po Taycanu druhý "čistě" elektrický automobil. Audi, které má v nabídce nyní e-tron ve dvou karosářských verzích a příští rok začne nabízet také Q4 e-tron, tedy v roce 2022 bude prostřednictvím svých dealerů prodávat již tři elektromobily.

Z prezentace dále vyplynulo, že osobní elektrická dodávka vzešlá z konceptu ID.Buzz, se představí ve své produkční podobě rovněž v roce 2022.

Radek Pecák