Tuzemští dealeři dostanou první kusy elektromobilu Fiat 500 v polovině ledna. Potvrdila to mluvčí tuzemského zastoupení koncernu FCA Sylva Marounková.

V ČR budou k dispozici všechny vyráběné verze, tedy kromě hatchbacku také verze kabriolet a nedávno představená varianta 3+1. Ta má na straně u spolujezdce pár bočních dveří, u řidiče zůstávají jen jedny dveře.

Auto bude k dispozici se dvěma výkonovými variantami motoru (70 a 87 kW) a dvěma velikostmi trakčních baterií. Nejlevnější verze má pochopitelně slabší motor a baterii s kapacitou 23,8 kWh. Ta by měla zajistit homologovaný dojezd 180 kilometrů. Varianta s namontovanou baterií 42 kWh pak ujede v cyklu WLTP 323 kilometrů.

Základní výbavový stupeň se pojí výhradně se slabší baterií a méně výkonným motorem. Další dva výbavové stupně jsou pak již spojené se schopnějším elektrickým pohonem.

Český ceník by měl být zveřejněn v polovině prosince. V tuto chvíli jsou známy již ceny v několika jiných evropských zemích. Například v Německu je základní cenovka stanovena na necelých 23 tisíc eur, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu přibližně 604 000 Kč.

Příjemné je, že vůz s větší baterií a lepší výbavou bude ve zmíněném Německu dražší jen o necelé čtyři tisícovky eur. Díky tomu by se zřejmě také česká cena měla dostat zhruba na úroveň podobně velkých městských vozů, jako je Renault Zoe nebo Opel Corsa-e.

Radek Pecák