Dokonce většina lidí, která v Německu a ve Velké Británii nakupuje v internetových obchodech, by dala přednost doručení zboží elektromobily před dosud obvykle používanými naftovými dodávkami. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat automobilka Ford.

V Británii by takový způsob přepravy zboží preferovalo 58 procent zákazníků, v Německu 54 procent. Velké části by v takovém případě ani nevadilo, kdyby si museli na doručení počkat déle. Konkrétně se jedná o 49 procent britských nakupujících a 38 procent těch z Německa.

Pozitivní pro přepravní služby využívající ekologické automobily je také to, že 28 procent zákazníků v Británii a 21 procent v Německu by bylo ochotno za takový způsob dopravy zaplatit více než je v současnosti běžný tarif.

Ford zatím přepravním společnostem nabízí plug-in hybridní verzi své dodávky Custom, která je schopna na energii z baterií dojet do vzdálenosti až 50 kilometrů.

Současně již automobilka představila větší užitkový automobil Ford E-Transit, který už pohání výhradně elektromotor, a který zvládne na jedno nabití 350 kilometrů.

Radek Pecák