Automobilka Mercedes-Benz chystá na příští dva roky doslova smršť svých elektrických novinek. Jako první přijde na řadu plně elektrická verze nejmenší modelové třídy A.

Tiskové oddělení automobilky ze Stuttgartu informovalo, že do roku 2022 zahájí výrobní závody Mercedes-Benz produkci šesti zcela nových modelů elektrické řady EQ.

První z nich - vůz EQA již přitom začal sjíždět z výrobní linky v Rastattu. Odhalení designu automobilu i jeho technických dat proběhne 20. ledna.

Během příštího rok se také začne montovat model EQB. Pro Evropu ho budou mít na starosti dělníci v maďarském Keckemétu, čínský trh bude zásobován ze závodu v Pekingu.

Na nejvyšší technické úrovni pak bude třetí novinka chystaná pro rok 2021. Tou se stane model EQS, tedy elektrická verze vlajkové lodi - třídy S. EQS jako první využije novou platformu Mercedesu pro elektromobily luxusní a vyšší třídy. Výroba začne v nové továrně 56, která je součástí areálu v Sindelfingenu, již během prvního pololetí příštího roku.

A konečně čtvrtý nový elektromobil: Bude jím EQE, tedy manažerský sedan. Výrobou byly pověřeny továrny v Brémách a Pekingu.

Na rok 2022 jsou pak chystané modely z kategorie SUV. Konkrétně půjde o EQE a EQS. Za zákazníky budou vyrážet z výrobního areálu v americkém městě Tuscaloosa.

Společně s již nabízenými modely Smart EQ a EQC tak v roce 2022 budou mít zákazníci značky s třícípou hvězdou na výběr celkem osm plně elektrických automobilů.

Radek Pecák