Volkswagen jako první model své řady elektromobilů ID představil hatchback ID.3, nyní následuje ID.4. Dlouho však nebylo oficiálně známo, jaké modely doplní započatou číselnou řadu.

Nyní již je podle různých zdrojů k dispozici o něco více informací o dvou vozech, které by nejspíše měly získat označení ID.5 a ID.6. Nižší číslo by měl získat sedan vycházející z konceptu ID.Vision, který se představil na ženevském autosalonu v roce 2018.

Podle Automotive News Europe bude vůz využívat energii z trakční baterie s kapacitou 84 kWh, což by mělo postačovat na dojezd 700 kilometrů v režimu WLTP.

Stejnosměrným proudem půjde baterii dobíjet výkonem 200 kW. Díky tomu se již při desetiminutové zastávce získat dostatek energie na ujetí dalších 230 kilometrů. Vůz bude alternativou k chystané příští generaci modelu Passat, který se ještě představí s klasickými a hybridními pohony.

Kromě toho je v pokročilém stádiu vývoje i velké SUV z řady Volkswagebu ID. To pro změnu vyjde z konceptu ID.Crozz. Vůz, který by mohl získat označení ID.6, bude schopen přepravovat až 7 cestujících a pod podlahou najde místo baterie s kapacitou až 111 kWh.

Obě auta budou představeny ve finální verzi během příštího roku. Velké SUV bude k dispozici nejdříve v Číně.

Radek Pecák