Audi v Ženevě zatím ukázalo jen maskovaný prototyp svého prvního elektromobilu e-Tron. Přestože tedy zatím není známa ani podoba, ani technická data, natož cena, je možné si v některých zemích vůz za poplatek rezervovat.

Ještě letos by se na řadě trhů měl začít prodávat elektrický crossover značky Audi, který bude rivalem jako Teslu X, tak třeba i pro Jaguar i-Pace. V některých zemích se to stihne již během podzimu, tedy přibližně za půl roku, zájemci v České republice se podle informací Autonaelektřinu.cz dočkají na přelomu tohoto a příštího roku.

Kdo by rád auto získal mezi prvními, dostane možnost si vůz zarezervovat ještě před slavnostním odhalení. To je naplánované na konci srpna. Příslušný rezervační poplatek je již možno skládat například ve Velké Británii. Tam činí vratná záloha 1000 eur. Podobně je tomu i na dalších významných trzích, mezi které z hlediska segmentu elektromobilů logicky náleží rovněž Norsko.

"U nás podobný systém také připravujeme, o přesném datu spuštění rezervačního systému rozhodneme velmi brzy," zvedl pro Autonaelektřinu.cz mluvčí tuzemského zastoupení Audi Jiří Rozkošný.

Přestože se vůz ukázal na pódiu v Ženevě, moc se toho o něm zatím neví. Je pravděpodobné, že jeho elektrická soustava bude využívat napětí 800 Voltů a při použití nabíječky 150 kW budou jeho baterie nabity na 80 procent během 15 minut. Výkon elektromotorů by se měl přiblížit k hranici 500 koní a stejné číslo charakterizuje také dojezd. Z nuly na stovku automobil dokáže zrychlit přibližně za 4,5 sekundy.

RADEK PECÁK