Už zhruba dvě desítky Fiatů 500e prodala zákazníkům pražská firma Protech-e. Jedná se o ojeté automobily, které předtím několik let sloužily zákazníkům ve Spojených Státech Amerických. Dalších několik kusů těchto aut pak využívají lidé v rámci operativního leasingu nebo v půjčovně.

Za ceny, které se pohybují řádově v rozmezí 330 - 430 000 Kč bez DPH, získá zájemce vůz ve stáří od tří do pěti let, který má najeto pouze několik desítek tisíc kilometrů. Jedná se přitom o továrně připravený elektromobil. Technické parametry jsou stále velice zajímavé. Automobil pohání motor s výkonem 111 koní, který zajistí zrychlení z nuly na stovku během 8,8 sekundy. Maximální rychlost pak činí 142 kilometrů v hodině. Na jedno nabití baterie s kapacitou 24 kWh zvládne vůz ujet normovaných 190 kilometrů. Z běžné zásuvky se vůz dobíjí osm hodin, při použití 22 kW/32A se doba zkrátí na čtyři a půl hodiny.

Ve výbavě je klimatizace, vyhřívání sedaček, patnáctipalcová kola z lehkých slitin, tempomat, parkovací senzory, mlhovky, denní svícení  a sedm airbagů. Auta s původně americkou specifikací mají schválení pro provoz na evropských komunikacích. Do výbavy se musela přidat jedině zadní mlhovka, jejíž žárovka je zabudovaná do levého zadního světlometu. Trošku problém může být s laděním oblíbené rádiové stanice v instalovaném typu rádia. To totiž může přijímat pouze liché frekvence FM.

"Nabízíme auto jak na prodej, tak na operativní leasing nebo i na krátkodobé půjčení. Myslím, že zajímavým produktem je nabídka na měsíční zápůjčku, během které si vážný zájemce může auto takzvaně osahat. Pokud se pak rozhodne pro koupi, o většinu z ceny za tuto měsíční zápůjčky mu pak snížíme kupní cenu. Navíc v této době čerpá energii z dobíječek PRE a ČEZ zcela zdarma," vysvětluje majitel firmy Jan Adam. Za denní výpůjčku zaplatí zákazník zhruba tisíc korun, měsíční pronájem přijde na přibližně 15 000 Kč.

V budoucnu chce firma tímto způsobem nabízet i další typy elektromobilů. Konkrétně třeba Teslu Model 3 či BMW i3.