Od 23. března bude v mnichovském muzeu automobilky BMW k vidění unikátní výstava dokumentující proces vzniku jeho současných elektromobilů.

Také BMW 1602, což byl elektromobil připravený pro používání během olympijských her v Mnichově v roce 1972, je součástí expozice s názvem od Vize ke změně: Výstava elektromobility, kterou si od příštího týdne po osmnáct následujících měsíců budou moci prohlížet návštěvníci firemního muzea bavorské automobilky. Pozornost bude rozhodně poutat také koncept MegaCity Vehicle z počátku tohoto desetiletí. Z toho se později "vyklubalo" současné BMW i3.

Zájemce o technická řešení určitě zaujme vystavená karbonová platforma vozu LifeDrive. Názornou formou se návštěvníci poučí mnohé o problematice elektromotorů a ukládání elektrické energie.

Samostatná část výstavy je věnována designu a použitým materiálům v BMW i. V rámci toho jsou rozkryty i recyklační a demontážní postupy těchto vozů. Ten, kdo dojde až na konec expozice, se pak dozví ještě leccos o dalším směřování BMW v této oblasti. Například i ve sféře autonomního řízení, které bude značka vyvíjet i na polygonu, který právě začíná budovat v areálu bývalé výsypky hnědouhelného dolu u západočeského Sokolova.